Чет

Последната порака
1 недела, 5 денови
пред
1 гости.
 • Сања: Сакам да се најде колега Василиј Onyskiva. Главниот бара физички тренинг и спорт на 25-ти воздух командоси бригада Dnipropetrovsk Kostjukov Александар. Кажи ми, те молам, како може да им се јавите
 • Никита: Момци! кажете кој знае што за Borza (Транс-Бајкалското територија)
 • kuchugryzlov: Кажете ни за шеф диригент на Екатеринбург дивизија MVD Константин Petrachkova ::
 • cat777: Здраво, сега во пензија. 26 години работен стаж, позиција концерт на оркестар, музички слики на содржината е, spetsialnos биде во диплома - prepodavatel.mo Гу Јас работам актер воен оркестар.
 • Борис Turchinsky: "Врска"
 • admin: Додадено нова секција "Песни" во главното мени.
 • Севастопол militar: III Севастопол фестивал на воените оркестри III Севастопол Воена Тетоважа Воениот оркестар најдобрите светски во Севастопол! Парада на воени бендови низ улиците, покажуваат трубачи и тапанари на насипи и плоштади, концерти на класична и џез музика на отворено,
 • PelotLi: препишување на забелешките во уредувачот нота "Сибелиус", во потрага по работа.
 • PelotLi: Кога ќе додадете плата цивилни оркестри Вие не може да живее на 8000r.
 • admin: Сега во вашиот профил можност да испратите аватари од вашиот компјутер!
 • admin: Како ви се допаѓа новиот сајт дизајн? : Кул:
 • admin: Во сервер појави страница "Како да преземете од страницата"
 • admin: отвори голем форум Воена Проводници! Приклучи се сега!
 • admin: Постојат слики Спаски кула 2011!
 • admin: Другари проводници кои учествуваа во 2011 парадата во Москва! Дали некој има Khalilov Подреди по која сите категории на музичари плаќаат патување стапка од 300 рубли / ден?
 • admin: делот Најчесто поставувани прашања е поделена на почетник и напреден! : Тек:
 • admin: учествуваат во изборот на кандидати за воени спроводници на различни времиња со луѓе Секција!
 • admin: Освежи слика парада 2011! : D
 • admin: сите среќни пролет празници! Пред 9 мај 2011 пристап до сите заедница-ти социјално вмрежување Воена Проводници ќе биде отворена за регистрација! Поканите вашите пријатели и познаници на фасцинантен свет на воена музика!
 • admin: Постојат слики парада 2011 Москва! : D
 • admin: Сите делови нема Видео!
 • admin: додадена Видео ЗНД Воена бендови!
 • admin: освежено Видео Паради!
 • admin: освежено Видео сајт во различни групи! : Кул:
 • admin: освежено Видео работи Валери Khalilov!
 • admin: Додадено видео ДИКСИ Брадерс Бенд!
 • admin: Во видео секција појави Vifes (прикажи квинтет)! :-|
 • admin: Во библиотеката се појави песни!
 • admin: ажурирани аудио секција. Има рекорд Валери Khalilov! : -?
 • admin: Додадено слики на "фото волшебни мигови.". Среќен гледање! : D

Немате доволно права да учествуваат во овој разговор

Страници

Контакт

Сајт администратор - Евгениј Kolosov.
Ако имате било какви прашања, Ве молиме ICQ # 423620253
или пратете ги вашите прашања го внесувачот на Е evklopov@mail.ru
Можете да го напуштите вашиот информации за контакт на нашиот форум >>>

Руската војска бендови:

Централна воен оркестар на руското Министерство за одбрана е контакти

Примерен Воениот оркестар на стража на честа сајт

Персонал оркестар на Москва воена област е контакти

Централна оркестар на руската морнарица е контакти

Адмиралитетска оркестар е Е-пошта: anband@list.ru

Песна и танцов ансамбл на западната воена област на (до 01.09.2010 на Ленинград воен округ) сајт Е-пошта: apiplenvo@mail.ru

Персонал оркестар CRK МИА од Русија е контакти

Воениот бенд на 32 црвеното знаме Ленинград-Pavlovsk моторизирана бригада е контакти

15 Воениот бенд, Ростов-на-Дон е контакти

42th Воениот бенд Gadzhievskoy подморница база подморница сили црвеното знаме Северна флота сили Е-пошта: mr.gabasov @ mail.ru

Воениот оркестар обезбеди персоналот сили во северо-источниот дел на Русија, Петропавловск-Kamchatsky
Е-пошта: karma18@yandex.ru
тел: 8 (4152) 42-96-77, 8 (914) 785-21-52

Воени бендови ЗНД:
Воена Музика центар на копнените сили на Украина е
Оркестар Гродно граница Група E-mail: ole-g@tut.by
Оркестар на Генералштабот на Вооружените сили на ПМР е Е-пошта: orkestrpmr@narod.ru

Вашиот придонес за развојот на сајтот:
Yandex пари - 41001282520332
Moneymail.ru - evklopov@mail.ru
WebMoney :
R266756873178
Z327516786884
E127568543778

Преведувач

Russian flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Записи во календарот

Јануари 2014
Пон W Сре Чет Пет Саб Сонцето
"Марш
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Евиденција

Последни коментари

Тагови

200 години од војната во 1812 и 300 години Сонцето Edinburg Militaru Тетовирање Тетовирање Воена Севастопол Севастопол Воена Тетоважа Адмиралитетска оркестар Алексеј Karabanov Борис Turchinsky вљубените Lyaschenko Валери Khalilov воени музичари воена диригент воен оркестар воен оркестар САД војна и мир говори на Сахалин gennadij Kolosov главен воен диригент диригент Јуџин Tveretinov странски воени оркестри интервју историја на воена музика Казахстан воен оркестар на Mireille Mathieu Михаил Плетнев оркестар на Министерството за одбрана на Министерството за одбрана оркестар оркестар RF МО парада парадата на 7 ноември парада 2012 парадата во Екатеринбург парада во Москва парадата во Санкт Петербург Црвениот плоштад парада на првиот канал на воен бенд Перм Перм провинција воен оркестар подготовки парада проштална словенски извештај за подготовките за парадата извештај за фестивалот на воени оркестри консолидирани воен оркестар скандал преглед натпревар на воените оркестри Spasskaya кула Spasskaya кула 2011 Spasskaya кула 2012 телевизиски канал ѕвезда телевизиски канал Култура ТВ канал Русија 24 обука Alabino украинскиот воен бендови фестивал Фестивалот Spasskaya кула. ​​фестивал на воени бендови фестивал на воените оркестри Бенд Централна морнарица Единбург фестивал
free counters
развој на веб-сајтови Yandex цитат